نماز جمعه ویلاشهر ۱۴ دی ماه ۹۷ + تصاویر و صوت خطبه ها

0

نماز جمعه ویلاشهر ۱۴ دی ماه ۹۷

 

به گزارش نجف آبادنا حجت الاسلام محمدی امام جمعه ویلاشهر در خطبه اول نماز جمعه بر این نکته اشاره کرد که اگر مسئولیت پذیری برای مرد و زن ایجاد شود بسیاری از طلاق هایی که امروزه رخ می دهد دیگر اتفاق نمی افتد.

حجت الاسلامی محمدی با اشاره به مباحث سبک زندگی اسلامی پیرامون خانواده و (سخن رهبر معظم انقلاب) سبک زندگی با نگاه به الگوی اسلامی ایرانی خانواده پرداخته و گفت: نگاه ما به خانواده با نگاه غرب متفاوت است و ما باید در سبک زندگی هم الگوهای اسلامی را مد نظر داشته باشیم و هم الگوی ایرانی.

وی افزود از تعبیر سبک زندگی اسلامی ایرانی می توان این نکته را برداشت کرد که ممکن است رسانه های غربی الگوهای اسلامی تحریف شده و غربی را به ما تحمیل کنند و اسلام امریکایی تحریف شده را ترویج دهند.

امام جمعه ویلاشهر گفت: خانواده عبارت از مجموعه ای از زن، شوهر، فرزندان و والدین است، والدین در اسلام جزء خانواده حساب می شوند و به عنوان مثال اگر والدین نتوانند مخارج خود را تامین کنند بر فرزند واجب است که نفقه پدر و مادر خود را تامین کند و از والدین خود مراقبت و سرپرستی کند. اگر این موضوع رعایت شود خانه سالمندانی وجود نخواهد داشت. خانه سالمندان برای کسانی است که هیچ متکفلی ندارند و مسئولیت نگهداری آن ها به عهده کسی نیست، آنگاه باید به آنجا برده شوند نه هر پدر و مادری که پیر می شود.

وی در ادامه گفت: خانواده فقط به این نیست که پسر و دختری برای اغراض نفسانی خود در کنار همدیگر قرار بگیرند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه الگوی اسلامی ایرانی این است که فرزندان مشروع در جامعه شکل بگیرند، بتذالی در جامعه رخ ندهد، بی بندو باری اتفاق نیفتد گفت: چرا اسلام جلوی روابط نامشروع را گرفته است؟ برای اینکه باید حد و مرز بین روابط وجود داشته باشد، تاکید بر ازدواج شود و مسئولیت پذیری وجود داشته باشد؛ رشد مرد و زن برای ازدواج به معنای مسئولیت پذیری همسر فرزندان و حتی پدر و مادر می باشد.

مسئولیت پذیری با نگاه به خانواده

از جمله مسئولیت های مرد می توان به نفقه خانواده، مهریه، ارث و … اشاره کرد.

اگر مسئولیت پذیری برای مرد و زن ایجاد شود بسیاری از طلاق هایی که امروزه رخ می دهد دیگر اتفاق نمی افتد و زن و شوهر به راحتی به جدا شدن از یکدیگر فکر نمی کنند.

خطبه دوم …

متن این خبر در حال تکمیل است

……

خطبه اول نماز جمعه ویلاشهر ۱۴ دی ماه ۹۷

خطبه دوم نماز جمعه ویلاشهر ۱۴ دی ماه ۹۷

انتهای پیام / ۱۳۷

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.